+420 725 895 550Republikánská 45, Plzeň
Chci úspěšný web

BLOG
Přečtěte si, co je nového

Všechny články

Kvalitní web copywriting a SEO jdou ruku v ruce

Za výborným textem na webu je spousta přípravné práce, kterou, pokud je text skvělý, nezaznamenáte. Všechno začíná analýzou klíčových slov. Na základě této analýzy se text připraví tak, aby byl pro návštěvníky vašeho webu relevantní a přesvědčil je, aby nakoupili právě u vás.

Marketing na sociálních sítích

Sociální sítě - Facebook, Instagram, LinkedIn - pokud bychom měli jmenovat ty nejznámější, jsou velkým fenoménem a časy, kdy byly vnímány pouze jako zdroj zábavy a trávení volného času jsou dávno pryč.

Cena za SEO - ceník optimalizace webu

SEO - magickým slovem - v překladu z angličtiny "search engine optimization" - označujeme způsoby, které mají za cíl, aby se určená internetová stránka zobrazovala na předních místech vyhledávačů, tedy u nás v Čechách primárně na Googlu a Seznamu.

Co sleduji, když hodnotím web v roce 2020?

Posledních více než 10 let je mým pracovním prostředím svět internetu, ale až v poslední době jsem si uvědomil, že dělám neustále jednu věc - automaticky hodnotím webové stránky.

Přestanou se Vaše webové stránky zobrazovat?

Má Váš web zabezpečené připojení pomocí protokolu HTTPS? Internetový prohlížeč Google Chrome mění od července 2018 algoritmus. Z toho důvodu se na některých webech začne zobrazovat upozornění, že jsou stránky nezabezpečené...

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Analýza klíčových slov

Analýza klíčových slovV jednom z předcházejících článků jsem nakousl téma analýzy klíčových slov. Slíbil jsem, že se k ní ještě vrátíme a teď ten slib plním...

Analýza klíčových slov - "definice":

Analýza klíčových slov je proces, který pomáhá stanovit, jaká klíčová slova /slovní spojení/ zadávají návštěvníci při hledání na internetu - v České republice většinou na Googlu a Seznamu. Zaměřuje se na jejich hledanost a konkurenčnost. Jejím výsledkem je reálný obraz toho, jak daný obor hledají lidé při pohybu v prostředí internetu. Ideálně nám analýza klíčových slov také pomůže rozdělit slova do logických podskupin, což následně využíváme pro návrh struktury nového webu. Analýza klíčových slov je také základním nástrojem při psaní textů na web /copywriting/.

Analýza klíčových slov - základní postup:

Na začátku třídíme klíčová slova související s analyzovaným oborem, až nám zůstanou výrazy, které jsou pro úspěch webu nejdůležitější. Klasifikační analýza má 4 části:

1. Sestavení klíčových slov

analýza klíčových slov - ukázka

Nejprve vytvoříme seznam všech výrazů a slovních spojení, která se týkají vašeho podnikání. Pracujeme i se stovkami a někdy dokonce tisíci slov.

2. Nejvíce hledaná slova

Pak zjistíme, které z těchto termínů lidé hledají na Googlu a Seznamu nejvíce, a která naopak ne. Výsledek mnohdy bývá úplně jiný, než byste čekali.

3. Rozdělení do skupin

analýza klíčových slov - ukázka 2

 

Klíčová slova, která jsou nejvíce frekventovaná, pak rozdělíme do kategorií.

 

Příklad: U prodejce kabelek* by mohly tyto skupiny vypadat takto:

  • Kabelky podle značek - v této skupině mohou být klíčová slova jako kabelky Guess, kabelky
  • Desigual nebo třeba kabelky Michael Kors atd.
  • Kabelky podle materiálu - kožené, koženkové, textilní kabelky
  • Kabelky podle ceny - levné nebo luxusní kabelky, kabelky ve slevě
  • Další kategorie, např. kabelky podle účelu (do společnosti, pro volný čas, do práce), způsobu nošení (přes rameno, do ruky), podle barev atd.

4. Nejvíce hledané skupiny

Nyní se opět zaměříme na chování potenciálního zákazníka a zjistíme, podle čeho váš produkt nejčastěji hledá. Díky tomu pak určíme, které z vytypovaných kategorií budou pro úspěch vašeho webu nejdůležitější.

 

*Pozn.: Veškerá data o kabelkách, která zde používáme, jsou pouze hypotetická.

 

Tak co, pomohlo Vám to lépe se zorientovat v tom, co to analýza klíčových slov vlastně je? Díky za Vaše komentáře...

 

POPTAT ANALÝZU


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů