Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Online marketing > Copywriting > Cena Copywritingu

Cena Copywritingu

Jak je to s cenou copywritingu a proč bývá cena za normostranu tak vysoká? Copywriter si do ní totiž počítá nejen čas potřebný k napsání textu, ale i dobu, kterou vynaložil k nastudování problematiky. U složitějších témat je čas strávený studiem obvykle delší než samotné napsání textu.

Stejně jako ve všech jiných branžích i zde dostanete to, co si zaplatíte. Díváte se po nejnižší ceně? V tom případě neočekávejte víc než prosté zaplnění webu neohrabaným textem s chybami, překlepy a nelogičnostmi.

Český internet je plný levných nabídek copywriterů, kteří jsou zadarmo drazí. Právě těch se vyvarujte, jestli chcete, aby vám text na webu přinášel obchodní výsledky.

Zadáváte copywriting? Tohle si pohlídejte!

Předchozími odstavci však rozhodně nechci naznačit, že je dražší copywriting automaticky samospasitelný. To rozhodně ne. I u kvalitního copywritera si porovnejte analýzu klíčových slov s výsledným textem a zjistěte, zda:

  • používá klíčová slova
  • vybral klíčová slova, která jsou pro vás relevantní
  • nevyužívá některá klíčová slova příliš často (více než 5 % textu).

U dražšího copywritera se zpravidla předpokládá, že se vyvaruje gramatických chyb a překlepů. Tito standardně využívají služeb korektora, který jejich práci kontroluje. Přesto je vhodné si dodaný text pročíst, protože chybka se vloudí všude a text bude na vašich stránkách všem na očích.

Abych byl trochu konkrétní, ceny za 1 NS textu se pohybují někde mezi 1.500 Kč a 3.000 Kč.

Hledáte kvalitní texty za příznivé ceny? Zavolejte mi a já vám je dodám.

POPTAT COPYWRITING